Wczytuję dane...
Wózki turystyczne

Wózki turystyczne

Przygotowania do wyjazdu urlopowego oznaczają często poszukiwanie jak najlepszego sposobu na przewożenie naszego bagażu. Rozwiązaniem, które odciąży nas od dźwigania podczas urlopu są wózki turystyczne. W naszej ofercie znajduje się wiele ciekawych produktów, które z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Jeśli poszukują Państwo wózka, który sprawdzi się na plaży, na pikniku, na działce zachęcamy do przeczytania naszego mini-poradnika.

Wózek turystyczny cechują przede wszystkim duże koła. Oznacza to, że ich średnica wynosi co najmniej 20 cm (zalecamy minimum 23 cm). Zapewnia to nie tylko bezproblemowe pokonywanie trudnego terenu, ale również niezwykły komfort w prowadzeniu wózka. Dzięki temu z łatwością pokona on głęboki piasek, gęstą trawę i inne nierówności terenu. W praktyce im większe koła wózka, tym lepiej i wygodniej będzie się go prowadzić. Największe koła (o średnicy 30 cm) w naszym sklepie posiada wózek B-Tourist firmy Bellelli.

Wózek z opcją siedzenia

Jedną z ciekawszych cech wózków turystycznych jest opcja siedzenia. Doskonale sprawdzą się one na plaży, pikniku lub np. podczas wędkowania. Wyróżniamy tutaj dwa rodzaje wózków: wózki-leżaki oraz standardowe wózki z rozkładaną platformą do siedzenia.

Pierwszy z nich sprawdzi się głównie jako wózek turystyczny lub do przewożenia rekreacyjnego ekwipunku (nawet np. deskę surfingową). Tego typu wózki cechuje zazwyczaj duży udźwig. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo wózek Beach-Rolly firmy Eckla, którego udźwig wynosi 70 kg w jeździe oraz 120 kg gdy służy jako krzesełko. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają się na plażę lub na piknik.

Wózek turystyczny Beach-Rolly, firmy Eckla

Drugi rodzaj wózka charakteryzuje, oprócz możliwości siedzenia, również standardowa torba o różnych pojemnościach. Naszymi propozycjami w przypadku tego typu wózków są np. modele:

- wózek Picnic Pescatore firmy Aurora z udźwigiem 25 kg w jeździe oraz 90 kg jako krzesełko

Wózek turystyczny Picnic Pescatore, firmy Aurora

- wózek z serii Komfort firmy Andersen z udźwigiem 50 kg w jeździe oraz 120 kg jako krzesełko

Wózek turystyczny Komfort, firmy Andersen

Wózek z kieszenią termiczną

W upalne dni szukamy ochłody jedząc lody lub pijąc zimne napoje. Podczas wyjazdów zależy nam aby te produkty utrzymywały swoją temperaturę. Z pomocą przychodzą nam wózki z izolacją termiczną. Do ich wykonania zastosowano profesjonalne, grube materiały, dzięki czemu bez obaw możemy przewozić mrożone produkty.

Wyróżniamy dwa rodzaje izolacji:
- izolowanie całej torby
- izolowanie kieszeni wózka

W naszej ofercie znajdą Państwo wózki turystyczne należące do obu grup.

Pierwsze rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy przewozimy głównie jedzenie i napoje – komora termiczna ma pojemność 40 lub 65 litrów. W naszym sklepie można znaleźć kilka modeli posiadających tą właściwość np.: wózek Picnic firmy Aurora oraz wózek z torbą Ipek firmy Andersen.

Wózek Ipek i Picnic

Zdecydowanie więcej wózków posiada kieszeń termiczną – z przodu lub w środku torby. Kieszeń przednia termiczna to cecha np. wózka Vienna lub Relax firmy Aurora. Natomiast kieszeń termiczna w środku torby jest charakterystyczna dla wózków firmy Andersen.

Wózek turystyczny Vienna, firmy AuroraWózek turystyczny Royal 168 Tilly zielony, firmy Andersen

Dodatkowa informacja:
Prosimy zwrócić uwagę, iż skuteczność kieszeni termicznych w znacznej mierze zależy od warunków zewnętrznych (temperatury powietrza i nasłonecznienia wózka). By wydłużyć skuteczność izolacji można zastosować dodatkowo mrożone wkłady turystyczne podtrzymujące temperaturę wewnątrz kieszeni lub całej torby. Wkłady takie są do nabycia w większości sklepów turystycznych.

Wózek rowerowy

Podczas wakacyjnych wyjazdów świetnie sprawdzą się również wózki z możliwością przyczepienia ich do roweru w formie przyczepki. Dzięki temu nasz ekwipunek nie będzie utrudniał nam jazdy rowerem, nie będzie powodował przechylania jak ma to miejsce np. przy nierównym rozłożeniu ciężaru w sakwach rowerowych. Ważną cechą tego wózka są łożyskowane kulowo koła. Przez to przyczepka lżej się prowadzi, a łożysko gwarantuje większą wytrzymałość układu jezdnego. W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje wózków rowerowych.

Wózek turystyczny B-Tourist, firmy Bellelli

Pierwszy z nich to wózek z wbudowanym mocowaniem rowerowym. Dzięki temu możemy korzystać z funkcji przyczepki rowerowej w dowolnym momencie. Wózek na którego warto zwrócić uwagę to B-Tourist firmy Bellelli, który dzięki składanemu mocowaniu sprawdzi się również jako tradycyjny wózek zakupowy.

Drugi rodzaj wózka to wózki firmy Andersen, które przede wszystkim są wózkami zakupowymi. Jednak dobierając do odpowiedniego stelaża mocowanie rowerowe możemy stworzyć solidną przyczepkę rowerową. Najlepiej sprawdzą się tutaj dwa modele wózków: wózki z serii Tura oraz z serii Royal lub Royal Plus. Mocowania rowerowe występują w naszym sklepie jako osobny produkt.

Wózek rowerowy Tura 136, firmy AndersenWózek rowerowy Royal Plus 147, firmy Andersen

Składanie wózka

Ważnym aspektem, jaki należy rozważyć przy zakupie wózka jest jego składanie. Jeśli poszukują Państwo wózka na wyjazd, który zmieści się np. w bagażniku samochodu to zalecamy zwrócić uwagę na to, czy i jak dany wózek się składa. Wśród wózków turystycznych wyróżniamy trzy rodzaje składania:

- składanie na płasko (składana jest torba wraz z podstawką na której stoi, wysokość wózka nie zmienia się)

Składanie na płasko

- składanie na płasko i rączki wózka na pół (jak wyżej oraz dodatkowo rączka jest „łamana” na pół)

Składanie na płasko i na pół

- składanie samej rączki (czyli podobnie jak wyżej „łamanie” rączki na pół)

Składana rączka

Zwiększony udźwig

Udźwig wózka turystycznego musi być na tyle duży, aby przewieźć nasz wakacyjny ekwipunek. Z tego powodu udźwig tego typu wózków w naszym sklepie wynosi od 25 do 70 kg (zależny od modelu). Dzięki temu po zdjęciu torby możemy transportować nim inne ładunki np. skrzynie lub kartony. Sprawia to, że dla wózka, który świetnie sprawdził się podczas wakacji, możemy potem znaleźć inne zastosowania.


Inne zastosowania wózków turystycznych


Nie wiesz gdzie szukać wózków?

Linki do poszczególnych modeli przedstawionych w poradniku znajdują się pod ich nazwami. Wózki turystyczne najszybciej znaleźć wybierając kategorię Wózki turystyczne i na plażę. Jeśli chcesz znaleźć wózki odpowiadające Twoim wymaganiom należy rozwinąć filtry klikając przycisk „pokaż filtrowanie produktów”

Filtrowanie wózków

Następnie z rozwijanych list zaznacz parametry jakie powinien posiadać wózek. Po zatwierdzeniu przyciskiem „Szukaj” poniżej obszaru filtrowania wyświetlą się wózki posiadające wybrane przez Ciebie cechy.

Filtrowanie wózków

Nadal nie wiesz jaki wózek wybrać?

Zachęcamy do kontaktu! Zadzwoń, napisz maila lub zostaw wiadomość przez okienko w prawym dolnym rogu. Numer telefonu oraz adres e-mail znajdują się w zakładce Kontakt.