Wczytuję dane...
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Na tej stronie znajdziesz najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania oraz przygotowane przez nas odpowiedzi na nie.
Kliknij na interesujące Cię pytanie bądź skorzystaj z przycisku po prawej, aby zobaczyć odpowiedź.

Pytania podzieliliśmy na dwie kategorie:
- pytania dotyczące wózków na zakupy (kliknij tutaj)
- pytania dotyczące zakupów w naszym sklepie (kliknij tutaj)

FAQ - Wózki na zakupy
Jak wybrać wózek na zakupy?+ zobacz odpowiedź

Przeczytaj nasz poradnik Jak wybrać wózek na zakupy? Omówiliśmy w nim główne kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka na zakupy. Pozostałe kwestie omówione są na tej stronie jako odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Do czego służą wózki 4-kołowe (pchane)?+ zobacz odpowiedź

Wózki czterokołowe pozwalają na pchanie wózka przed sobą (jak wózek dziecięcy czy supermarketowy), co maksymalnie zmniejsza wysiłek oraz obciążenie kręgosłupa, mięśni i stawów. 4-kołowy układ jezdny sprawia, że wózek jest bardzo stabilny, a ciężar przewożonych zakupów "idzie w ziemię".

Dwa w jednym - w każdym wózku czterokołowym dodatkową parę kół można złożyć, zamieniając wózek w zwykły wózek dwukołowy.

Dla kogo wózek 4-kołowy? Rozwiązanie 4-kołowe docenić może każdy, kto się do niego przekona, ale jego zalety szczególnie służą osobom, które mają problemy z dźwiganiem - seniorom lub osobom chorującym np. na choroby układu ruchowego.

Wszystkie wózki z czterema kołami znajdziesz w kategorii Wózki 4-kołowe (pchane).

Do czego służą wózki 6-kołowe?+ zobacz odpowiedź

Wózki sześciokołowe są przygotowane do pokonywania schodów. Posiadają po dwa potrójne koła (stąd czasami nazywane są wózkami trójkołowymi). Koła te dostosowują się napotykanych stopni i znacznie ułatwiają wchodzenie po nich, pozwalając na dosyć swobodne "jeżdżenie po schodach".

Dla kogo wózek 6-kołowy? Wózek na 6 kołach to idealne rozwiązanie dla mieszkańców wysokich pięter pozbawionych windy. Jeżeli w Twojej codziennej drodze na zakupy jest do pokonania tylko kilka schodków, to śmiało możesz obejść się bez wózka sześciokołowego. Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas wózek z dużymi kołami, który z łatwością pokona również inne przeszkody - dziury, nierówności, śnieg, piach, etc.

Wszystkie wózki na schody znajdziesz w kategorii Wózki 6-kołowe (na schody).

Czy wózki na zakupy się składają?+ zobacz odpowiedź

Tak, prawie wszystkie wózki na zakupy w naszym sklepie są składane. Większość z nich posiada funkcję składania na płasko (zobacz)Wózek składany na płasko przez składanie podstawki, dzięki której wózek można postawić w miejscu. Nie jest to jednak jeszcze rozwiązanie bardzo kompaktowe. 

Na bardziej kompaktowe składanie pozwoli nam wózek ze składaną rączką (zobacz)Wózek ze składaną rączką, wózek składany "na pół" (zobacz)Wózek składany na pół lub wózek składany do postaci torebki (zobacz)Wózek składany do torebki. Wózki ze składaną rączką zwykle składają się też na płasko - wówczas są tak samo kompaktowe jak wózki składane na pół czy do postaci torebki. Te z kolei, są bardziej efektowne, ale po załadowaniu składają się tylko częściowo lub wcale.

Wszystkie wózki składane znajdziesz w kategorii Wózki składane.

Czy potrzebuję dużych kół w moim wózku?+ zobacz odpowiedź

Im większe koła tym łatwiej wózek pokonuje napotykane przeszkody, takie jak krawężniki, dziury, schody, piasek czy śnieg. Zwiększa to wygodę użytkowania i zmniejsza wysiłek. Niestety, wraz ze wzrostem kół rośnie waga, gabaryty i cena wózka.

Wózek na dużych kołach jest niezbędny gdy potrzebny jest nam wózek na trudny teren, wózek turystyczny (np. wózek na plażę) lub wózek rowerowy. To także dobra alternatywa dla wózka 6-kołowego jeżeli z zakupami pokonujemy nieliczne schody (gdy bliżej nam do wysokiego parteru niż 3-go piętra).

Średnica koła: Duże koła to koła o średnicy od 20 do nawet 30 cm, podczas gdy przeciętne koła mają 15 cm. Popularne są także koła 17 cm, które także podnoszą komfort jazdy. Średnica koła ma duże znaczenie dla wózków 2-kołowych lub 4-kołowych (gdy używamy jako dwukołówki), niewielkie ma w 6-kołowych, w których liczy się wielkość całego potrójnego układu kół (w markowych wózkach odpowiednio dobrana do pokonywania schodów).

Wszystkie wózki z kołami o średnicy 20 cm i większej znajdziesz w kategorii Wózki z dużymi kołami.

Skąd tak duże różnice w cenach wózków?+ zobacz odpowiedź

Cenę wózka kształtują przede wszystkim:
- jakość (poziom wykonania oraz wykorzystanych materiałów i rozwiązań)
- funkcjonalność (liczba kół, kieszeni, dodatków czy zastosowań itd.)

Kupując wózek przez Internet o wielu różnicach pomiędzy wózkami łatwo jest zapomnieć. Ciężko wirtualnie porównać stabilność wózków, jakość materiałów, szycia, wykończenia i inne bardzo ważne "detale", które sprawiają że wózek jest lepszy lub gorszy. Na żywo te różnice widać gołym okiem. W sklepie stacjonarnym klienci nie mają problem z odróżnieniem wózków z wyższej półki od tych najtańszych. Jeszcze łatwiej byłoby odróżnić je po 2 czy 3 latach użytkowania. Nawet tańsze wózki mogą prezentować się przyzwoice gdy są nowe, ale bardzo szybko tracą swoje właściwości, nie wspominając już o częstszych awariach i usterkach.

Warto mieć na uwadze także to, że najdroższe wózki w naszym sklepie to nie tylko wózki na zakupy, ale wózki o wielu funkcjonalnościach - również (lub głównie) do zastosowań turystycznych, rowerowych czy do przewożenia ładunków znacznie cięższych. Trudno porównywać je do zwykłych wózków zakupowych.

Ponadto, chcemy podkreślić, że w przypadku wózków na zakupy wybór droższej marki nigdy nie oznacza dopłacania za inne logo (tak jak bywa to z odzieżą). Wybór marki to bardzo ważna decyzja - to producent jest wyznacznikiem jakości. Lepszy producent stosuje lepsze materiały, tworzy lepsze rozwiązania i lepsze produkty. Producent wyznacza także zasady obsługi posprzedażowej (gwarancje, reklamacje, itd.). Krótkie przedstawienie naszych marek znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto zainwestować w lepszy wózek? Wózki z wysokiej półki jakościowej służą latami, są bardzo rzadko reklamowane, gwarantują duży komfort jazdy i długo służą utrzymując swoje właściwości. Innymi słowy, warto kupić coś z czego będziemy jak najdłużej zadowoleni, a nie kolejne "byleco".

Szukam taniego wózka na zakupy...+ zobacz odpowiedź

Jeżeli dysponujesz niewielkim budżetem i szukasz wózka w najniższych cenach skorzystaj z funkcji sortowania wg ceny. Dzięki niej możesz uporządkować wózki od najtańszych. Przeglądając kategorię kliknij w pole przy napisie "Sortuj według:" i wybierz z listy "ceny (rosnąco)". Twój wybór zostanie zapamiętany i w każdej kategorii najtańsze wózki będą wyświetlać się pierwsze.

Pamiętaj jednak, że cena nie bierze się znikąd (więcej na ten temat w pytaniu "Skąd tak duża różnice w cenach wózków?") oraz o starej zasadzie "chytry dwa razy traci".

Z czego wykonane są koła wózków na zakupy?+ zobacz odpowiedź

Większość kół w markowych wózkach wykonana jest ze specjalistycznej mieszanki gumy i tworzyw sztucznych. Dokładny skład i receptury pozostają tajemnicą producentów - są one dopasowane do wyzwań jakie stają przed wózkami w codziennym użytkowaniu. Koła są na tyle twarde, aby nie łamały się, były wytrzymałe i odporne na odkształcenia, a jednocześnie nie hałasowały i nie pękały. Zewnętrzna warstwa koła jest bardziej elastyczna, przez co przypomina oponę. Koła dobierane są tak, aby wytrzymywały przewidziany dla całego wózka udźwig.

Klientom szczególnie wymagającym możemy ponadto zaoferować wózki z serii Royal, firmy Andersen wyposażone w koła pneumatyczne z pompowanymi oponami (Royal 163 lub Royal 165) lub koła szprychowane (Royal 168).

Jak zapobiec odpadaniu kół z wózka?+ zobacz odpowiedź

Boisz się, że Twój wózek "zgubi" koła? Masz przykre doświadczenia z odpadającym kołami?

Jest sposób, aby temu zapobiec - nie kupuj taniego wózka "marketowego" lub "bazarkowego". Wybierz dobry, markowy wózek.

W wózkach markowych, które sprzedajemy w naszym sklepie, jakość wykonania kół i osi jest na odpowiednio wysokim poziomie. Nie zdarzają się sytuacje, w których koła odpadają bez przyczyny. Jeżeli nie będziesz przeciążać takiego wózka - nie masz powodu, aby martwić się o koła. Poza tym, wózki objęte są minimum 2-letnią gwarancją, która obejmuje wszystkie części (także koła).

Pamiętaj, że kupując tani wózek nie oszczędzasz. Takie wózki potrafią psuć się już po kilku tygodniach, a nawet dniach. Droższy wózek markowy posłuży Ci wiele lat, zatem finalnie zaoszczędzisz - i to nie tylko pieniądze, ale także czas i nerwy.

Czy koła wózków na zakupy są łożyskowane?+ zobacz odpowiedź

W większości wózków na zakupy koła są mocowane w systemie łożyska ślizgowego, gdzie koło (z odpowiednio przygotowaną piastą) jest założone bezpośrednio na oś wózka.

W niektórych modelach występują łożyska kulkowe, które dodatkowo przedłużają żywotność kół oraz podnoszą komfort jazdy. Są to wózki firmy Andersen z serii Royal (163, 167, 164 i 165) Royal Plus, Tura oraz Unus, a także wózki firmy Reisenthel z serii Carrycruiser. Ponadto, w modelach Scala 6 i Scala XL firmy Andersen istnieje możliwość dokupienia i zamocowania takich kół.

Czy wysokość wózków jest regulowana?+ zobacz odpowiedź

Niektóre wózki posiadają rączki z regulowaną wysokością, czyli np. rączki teleskopowe (zobacz)(zobacz). Podnoszą one komfort użytkowania i pozwalają na dostosowanie wysokości - dzięki czemu wózek będzie odpowiedni jednocześnie dla osoby bardzo niskiej, jak i bardzo wysokiej. 

W większości przypadków rączka z regulowaną wysokością nie jest niezbędna i służy jako dodatkowa funkcjonalność.

Do wózków z regulowaną rączką należą: Unus, Quattro oraz Alu Star firmy Andersen, wózki ze stelażem Telescopico firmy Garmol, wózki Playmarket, Carlett oraz Reisenthel: Carrycrusier, Trolley M i Trolley.

Wszystkie wózki na zakupy naturalnie dostosowują się do wzrostu użytkownika, co oznacza po prostu, że im wyższa jest osoba używająca wózka, tym bliżej siebie (pod mniejszym kątem) ciągnie za sobą wózek.

Jaki udźwig powinien mieć mój wózek?+ zobacz odpowiedź

Udźwig określa maksymalne obciążenie, na jakie gotowa jest konstrukcja wózka przy jej standardowym użytkowaniu. Informacje o udźwigu danego wózka oraz inne parametry (mierzone przez nasz sklep) znajdziesz w jego opisie. Jeżeli Twoja droga na zakupy posiada liczne przeszkody, udźwig należy skorygować i zmniejszyć obciążenie - chyba że wózek jest do tych przeszkód przystosowany (np. przeszkodą są schody, a wózek jest 6-kołowy).

Najczęstszym i w większości przypadków wystarczającym udźwigiem jest 20 kg. Większy udźwig jest potrzebny, gdy: robimy wyjątkowo duże zakupy, przewozimy inne ciężkie ładunki lub codziennie pokonujemy trudny teren. Najwyższe rzeczywiste udźwigi oferuje firma Andersen - od 30 do 50 kg.

Jaką pojemność powinna mieć torba mojego wózka?+ zobacz odpowiedź

Pojemność toreb wyrażana jest w litrach. Z założenia wózek na zakupy ma uwolnić nas od licznych torebek i reklamówek, stąd większość z nich jest pojemna.

Standardowe, czyli pojemne lub bardzo pojemne torby mieszczą się w granicach 40-55 litrów pojemności.

Za niewielkie możemy uznać torby o pojemności 30-40 l, które sprawdzą się do niewielkich, codziennych zakupów. Polecamy je w szczególności osobom, które muszą unikać dźwigania.

Rzadko spotykane są torby o pojemności rzędu 60 l, choć w naszej ofercie znajdą się i takie. Tak duża pojemność przydatna jest w szczególnych przypadkach.

Jak wyczyścić torbę do wózka? Czy mogę ją prać?+ zobacz odpowiedź

Większość producentów umożliwia pranie toreb (niekiedy także pranie automatyczne. Informację o możliwości prania danej torby znajdziesz w instrukcji dołączonej do wózka bądź otrzymasz po kontakcie ze sklepem.

Pamiętaj, że nawet jeżeli torbę można prać, to materiały z których wykonuje się torby do wózków (podobnie jak kurtki i plecaki) nie nadają się do często prania, które może źle wpłynąć na ich właściwości. Z drugiej strony, są one łatwe w czyszczeniu -  najczęściej zabrudzenia usuwamy z łatwością, przecierając zabrudzone miejca ściereczką zwilżoną delikatnym detergentem.

Czy mogę kupić same koła, torbę lub inną część do wózka?+ zobacz odpowiedź

W wózkach markowych sprzedawanych w naszym sklepie jakość jest na wysokim poziomie, który gwarantuje dość długi czas bezawaryjnej pracy i w większości przypadków nie potrzebujemy części zamiennych (gdy koła są bardzo zużyte to prawdopodobnie torba także nadaje się do wymiany). Ponadto, wózki objętę są 2 lub 3 latami gwarancji, która chroni nas przed ewentualnymi wadami. 

Jedyną firmą, która udostępnia pojedyncze części do sprzedaży jest niemiecka firma Andersen. Nie wynika to ze zwiększonej awaryjności wózków tej firmy, ale możliwości modyfikacji wózków Andersen do naszych potrzeb. Dzięki temu mamy możliwość np. dokupienia pojedynczych kół do wózka sześciokołowego, dokupienia drugiej torby o innych cechach czy pojemności, wymiany stelaża na lżejszy bądź bardziej wytrzymały, itd.

Obecnie w naszym sklepie znajdziesz koła do wózków Andersen w bezpośredniej sprzedaży. Skontaktuj się z nami jeżeli interesują Cię pozostałe części do wózków Andersen, dostępne są nawet drobne elementy.

Szukasz torby do wózka Aurora? Skontaktuj się z nami, niektóre torby dostępne są na zamówienie.

Poszukuję wózka na plażę - co wybrać?+ zobacz odpowiedź

Na plażę proponujemy modele z odpowiednio dużymi kołami, które nie będą zakopywać się w piasku, pozwalając na swobodną jazdę po plaży. 

Wszystkie wózki plażowe znajdziesz w kategorii Wózki turystyczne i na plażę.

Szukam małego wózka na zakupy...+ zobacz odpowiedź

Najmniejszym wózkiem na zakupy w naszej ofercie jest Joy Baby, firmy Rolser - wózek przygotowany specjalnie dla niższych osób (do około 165 cm wzrostu). Jeżeli masz powyżej 165 cm wzrostu, wybierz wyższy wózek, aby zapobiec niewygodnemu i niezdrowemu odchylaniu/odkręcaniu się do zbyt niskiego wózka.

Drugim najmniejszym wózkiem jest Telesocpico, firmy Garmol, który dzięki możliwości regulacji rączki dopasować można do każdego wzrostu. Jest on ponadto kompaktowo składany (składa się rączka i podstawka).

Wózek średniej wielkości, ale z niewielką torbą także może spełnić Twoje oczekiwania - przykładem mogą być wózki Andersena z torbami Lini i Petit bądź większa wersja Baby, czyli Joy.

Jeżeli potrzebujemy czegoś niewielkiego to dobrym rozwiązaniem może być również torba na kółkach - sprawdź ofertę Reisenthel - na naprawdę niewielkie zakupy bądź kilka drobiazgów idealnie sprawdzi się Foldable Trolley, a na trochę większe Trolley M lub Carrycruiser.

Szukam lekkiego wózka na zakupy...+ zobacz odpowiedź

Najlżejsze wózki na zakupy to wózki 2-kołowe. Zostały one zaprojektowane tak, aby nie przeciążały ich zbędne elementy.
Do najlżejszych wózków należą wózki z serii Joy Jet Baby firmy Rolser. Odznaczają się nie tylko zadziwiającą lekkością, lecz także niewielkim wymiarem.
Doskonale w roli nieciężkiego wózka sprawdzają się wózki firmy Aurora. Są one idealnym wyborem dla osób przeznaczających mniejszy budżet na zakup wózka.
Do wózków o niewielkiej wadze możemy zaliczyć także: serię wózków SAQ firmy Rolser, Telescopico firmy Garmol, oraz wózki ARGO firmy Gimi.
Nietypową alternatywą dla wózków na zakupy są torby na kółkach Trolley M. Są nie tylko lekkie, lecz można ich używać jako torby.
Ponieważ "lekkość" jest pojęciem względnym, wymienione wózki mieszczą się w wadze do 2 kg. Uważamy, że mimo tak niskiego progu, wybór jest bardzo szeroki.

Szukam wózka, który będzie podporą dla osoby starszej...+ zobacz odpowiedź

Najlepszym rozwiązaniem stanowiącym podporę dla osób starszych są wózki Lett700 oraz Lett800. Są to wózki 4-kołow (pchane), które prowadzi się przed sobą (podobnie jak wózki dziecięce lub supermarketowe). Dodatkowo spełniają one funkcje siedzenia lub balkonika i bez przeszkód można oprzeć na nich ciężar ciała. Wytrzymują nacisk nawet do 100kg! Innym rozwiązaniem są pozostałe wózki 4-kołowe. Obciążone mogą stanowić pewną podporę. To rozwiązanie bardzo wygodne, ale dla osób bardzo schorowanych może okazać się niewystarczające. Prosimy pamiętać, że taki wózek na zakupy nie zastąpi balkoniku rehabilitacyjnego. Nawet obciążony wózek czterokołowy nie zawsze pozwala na całkowite oparcie się na nim.

Czym jest stelaż wewnętrzny?+ zobacz odpowiedź

Stelaż wewnętrzny to wewnętrzne usztywnienie torby wózka - najczęściej w postaci ramek na krawędziach torby. Stelaż wewnętrzny wzmacnia ściany torby i utrzymuje jej regularny, prostopadlościenny kształt. Regularne, unieruchomione stelażem ścianki sprawiają, że pakowanie torby jest wygodniejsze.

Niektóre torby są torbami usztywnionymi, mimo, że nie posiadają stelaża wewnętrznego. Pozwolić może na to odpowiednio sztywny materiał torby.

Torby bez usztywnienia to tzw. torby luźne, przypominające worki. Ich kształt regulujemy za pomocą ściągacza. Są nieco zgrabniejsze, ale mniej wygodne w pakowaniu. Trudno wskazać jednoznacznie, czy lepsza jest torba z usztywnieniem czy bez - wybór zależy od osobistych preferencji.

Czy wózek na zakupy można doczepić do roweru?+ zobacz odpowiedź

Tak, istnieją wózki z możliwością mocowania do roweru. Wózki tego typu oferuje firma Andersen - w jej ofercie znajduje się duży wybór modeli z tą funkcjonalnością - od prostych wózków typowo zakupowych po modele typowo turystyczne, które śmiało można zabrać na dłuższą wycieczkę rowerową (seria Royal Plus posiada nawet błotniki i dodatkowe światło odblaskowe).

Rozwiązanie to wymaga dodatkowych mocowań do wózka i do roweru, dostępnych jako osobne produkty.

Wózki z możliwością podpięcia do roweru oraz odpowiednie mocowania znajdziesz w kategorii Wózki rowerowe.

FAQ - zakupy na WozkiNaZakupy.pl
Gdzie mogę obejrzeć wasze wózki?+ zobacz odpowiedź

Oprócz sklepu internetowego prowadzimy także salon stacjonarny z wózkami na zakupy. Posiadamy największą ekspozycję wózków na zakupy w Polsce - zawsze kilkadziesiąt modeli w sklepie, różne marki, kolory i rodzaje wózków. Zapraszamy!

Nasz sklep mieści się w Galerii Ursynów w Warszawie - lokal 131, Aleja KEN 36. Godziny otwarcia, dane teleadresowe i wskazówki dojazdu znajdziesz w zakładce Kontakt. Jeżeli wybierasz się do nas, aby obejrzeć konretny model wózka, zadzwoń wcześniej i upewnij się, że mamy go na stanie.

Czy ceny w sklepie stacjonarnym są wyższe niż w internetowym?+ zobacz odpowiedź

Nie, produkty w naszym sklepie stacjonarnym są dokładnie w tych samych cenach, co w sklepie internetowym.

Czy mogę zapłacić za wózek przy odbiorze przesyłki?+ zobacz odpowiedź

Tak, istnieje taka możliwość. Wybierz rodzaj płatności "za pobraniem" przy składaniu zamówienia, aby zapłacić przy odbiorze paczki. 

Opcja płatności przy odbiorze jest możliwa tylko przy wysyłce na terenie Polski. Przy wysyłce za granicę, prosimy o dokonanie przedpłaty.

Więcej informacji o wysyłce i płatnościach w zakładce Dostawa i płatności.

Czy mogę zwrócić towar, który mi się nie spodobał?+ zobacz odpowiedź

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy zakupu w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym otrzymali Państwo zamówienie. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji na przykład pismem wysłanym pocztą lub pocztą elektroniczną. Niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy prosimy odesłać zwracaną rzecz (w innym wypadku zwrot nie będzie uznany).

Skutki odstąpienia od umowy:
W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty przesyłki, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (koszty wysyłki zwrotnej). Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Prosimy odsyłać lub przekazywać zwracaną rzecz na nasz adres:
WozkiNaZakupy.pl
Galeria Ursynów lok. u. 131
Al. Komisji Edukacji Narodowej 36
02-797 Warszawa

Czy istnieje możliwość wysyłki wózka za granicę?+ zobacz odpowiedź

Tak, zamówienia wysyłamy także za granicę. Skontaktuj się z nami, aby poznać czas realizacji i koszt takiej wysyłki.

Czy mogę wykonać przelew z zagranicznego banku?+ zobacz odpowiedź

Tak. Aby tego dokonać, wybierz formę płatności "przelew tradycyjny" przy składaniu zamówienia. Dane do przelewu tradycyjnego znajdziesz w zakładce Dostawa i płatności.

Do nadania przelewu będzie potrzebny kod BIC/SWIFT naszego banku (mBanku/BRE Banku), czyli BREXPLPWMBK.